Arabalı Kutu Tip Fırınlar

Arabalı Kutu Tip Fırınlar

 

DSCF0214

ARABALI KUTU TİP FIRINLAR

STORM Kutu Tip Pişirme ve Kurutma Fırınları, kurutma ve pişirme işlemini gerçekleştirecek şekilde, parçanın bir askı veya taşıyıcı araba gurubuyla fırın içerisine yüklenmesi prensibi ile çalışmaktadır. Bu tip fırınlar yüksek verimli ve yerden tasarrufludur.

Üretim sürecinin akışına göre farklı sistemlerde imalatı yapılmaktadır. Bu tür fırınlar genel olarak düşük kapasiteli imalatlarda ilk yatırım maliyetinin düşüklüğü sebebi ile tercih edilmektedir. Kutu tipi fırınlar, konveyörlü fırınlara göre daha az yer kaplaması, düşük yakıt maliyeti sebebi ile kullanıcılara avantajlar sağlamaktadır.

 Isıtma Ünitesi

Storm ısıtma eşanjörleri maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre tasarlanmaktadır. Fırın iç kısmına monte edilen özel tasarımlı ısıtma eşanjörü sayesinde fırın ısısı ortam sıcaklığından + 1000 ºC ye çıkartılır. Fırın PLC kontrollüdür. Kullanılan BEG, fırın ebadına göre değişir. Bu fırınlar özel olarak tasarlanmaktadır.

 Kutu Tipi Fırın Teknik Özellikleri

Kutu Tipi Pişirme ve Kurutma Fırınları sandviç paneller halinde şasi üzerine kurularak demonte halde imal edilmektedir. Pişirme fırınının iç kısmına gelen bölümü 150mm’lik ve 1430 dereceye dayanıklı Seramik Yünü, dış kısmı ise 200mm Kaya Yünü ile tecrit edilmektedir. Fırın dış sacı elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır. Pişirme fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının ( + – 10) derece üzerine çıkmamaktadır. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır. Isı kontrolü fırın içersine yerleştirilen termokub vasıtası ile yapılmaktadır. Storm Kutu Tipi Fırın, istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve pişirme fırını ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0-960 ºC kadar ayarlanabilmektedir.

 

DSCF0216

Translate »