Konveyörlü Tünel Tip Fırınlar

Konveyörlü Tünel Tip Fırınlar

 

tozboya1

KONVEYÖRLÜ TÜNEL TİP FIRINLAR

STORM Tünel Tip Pişirme ve Kurutma Fırınları, pişirme işlemi görecek iş parçasının fırın konveyörüne asılarak 900 ºC ‘de pişirilmesi prensibine dayanır. Bu tür fırınlar içten dönüşlü fırınlardır. İş parçası konveyöre asıldıktan sonra parçanın kalınlığına ve m2 alanına göre belli bir hızla giderken pişirilmesi veya kurutulması sağlanır. Tünel Tip Pişirme ve Kurutma Fırınları, uzman mühendislik kadromuzla özel olarak tasarlanmaktadır. Tünel Tip Pişirme ve Kurutma Fırınlarımız demonte olarak imâl edilmektedir. Bu özelliği sayesinde kolaylıkla montajı yapılmakta, istenildiği takdirde başka alanlara taşınmaktadır. Endüstride, yüksek kapasiteli üretim yapan işletmeler tarafından tercih edilmektedir.

 Isıtma Ünitesi

Storm ısıtma eşanjörleri “maksimum verim, minimum yakıt” sarfiyatı esasına göre tasarlanmaktadır. Fırın iç kısmına monte edilen özel tasarımlı ısıtma eşanjörü sayesinde fırın ısısı ortam sıcaklığından +900 ºC ‘ye çıkartılır. Fırın PLC kontrollüdür. Kullanılan BEG’ler fırın ebadına ve ağırlığına göre değişir.

Tünel Tip Pişirme Fırını Teknik Özellikleri

Tünel Tip Pişirme ve Kurutma Fırınları şasi üzerine kurularak demonte halde imal edilmektedir. Fırınının iç kısmına gelen bölümü 1260 dereceye dayanıklı 250mm Seramik Yünü, 100mm Kaya Yünü malzemeden imal edilmektedir. Fırın dış saçları elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır. Pişirme fırını panelleri standart olarak 350mm yalıtım malzemesi ile tecrit edilmektedir. Fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının (±20) derece üzerine çıkmamaktadır. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır. Fırın girişinde özel olarak tasarlanmış radyan tip vantilatör bulunmakta, bu sayede gereksiz ısı kayıplarının önüne geçilerek tasarruf sağlanmaktadır. Isı kontrolü, fırın içerisine yerleştirilen termokub vasıtası ile yapılmaktadır. Storm Tünel Tip Pişirme ve Kurutma Fırınları istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0-900 °C ‘ye kadar ayarlanabilmektedir. 5 BANYOLU TOZ BOYA TESİSİ GENEL LAY OUT-page-001

Translate »