Kuru Filtreli Kabinler

Kuru Filtreli Kabinler

 

 

_MG_0364a

KURU FİLTRELİ KABİNLER

Storm Kuru Filtreli Yaş Boya Kabinleri su kullanılmayan, temizlenebilir ya da değiştirilebilir filtre özelliğine sahip elemanlardan oluşmaktadır. Filtre elemanları cam elyaf, kâğıt veya metal gibi yapı malzemesinden kartuş şeklinde değiştirilebilir veya yıkanabilir tipte olmaktadır. Malzemeye yapışamayan yaş boya zerreleri burada tutulmaktadır.

  • Su perdeli yaş boya kabinlerine göre daha az kullanım yeri kaplar.
  • Ayrıca kompakt ve hafif olması kuru filtreli kabinleri diğer kabinlerden ayıran bir özelliktir.
  • Kuru Tip Yaş Boya Kabinleri, özel olarak tasarlanmış çevreci bir üründür. Kabin filtre bölümü mafsallı olup kolay temizlenebilmesi için hareketlidir.
  • Armatürler yangın riskine karşı zone 3 sınıfı exproof 500 lüx olarak tercih edilmektedir. Kabin yapı malzemesi galvaniz saçtan yapılır.
  • Standart ve standart dışı olarak üretimi yapılmaktadır.

Kuru Tip Yaş Boya Kabinleri, iş parçasının kabin içerisine asıldıktan sonra otomatik veya manüel olarak boyanması prensibi ile çalışmaktadır. Yüksek basınçlı cihazlarla parça üzerine püskürtülen yaş boya partikülleri kabinin karşı duvarından bulunan özel filtrelerin üzerine emilir. Kabin üzerinde bulunan radyal fan vasıtası ile kabin arka kısmına geçen hava burada özel EU3 filtreden geçirildikten atmosfere atılır. Periyodik bakımlara uygun olarak fan rotoru sökülebilir tiptedir.

Elektrik panosu kabin üzerine yerleştirilmiş olup dâhili kablo tesisatı çekilmiştir.

Yaş boya kabini yan duvarları, dış yüzeyi toz boyalı 1,5mm galvanizli sacdan cıvata bağlantılı olarak üretilmektedir.

 

MOBİLYA BEKLEME

MOBİLYA DİNLENME

MOBİLYA KABİN 2

Translate »