Su Perdeli Kabinler

Su Perdeli Kabinler

 

subazlı

SU PERDELİ KABİNLER

STORM Su Perdeli Yaş Boya Kabinlerinde uygulanan, ancak malzemeye yapışamayan fazla boya su perdeleme sistemi ile tutularak filtrelenir. Su perdesinin arka kısmında fan ile emilen havanın üzerine püskürtülen su ile ikinci bir filtrelenerek hava ile birlikte hareket eden boya zerrelerinin dış ortama çıkması engellenmektedir. Solvent kokusunu engellemek için tercihen emme fanı çıkışına koku giderici filtre konularak yaş boya kabinlerinden tam verim almak mümkündür. Kapalı devre çalışan sirkülasyon pompasının emiş tarafında sökülebilir filtre bulunmaktadır.

  • Pompa gövdesi, yaş boya sistemlerine uygun olup kolay sökülebilip bakımı yapılabilir tiptedir.
  • Kabin boru tesisatı bağlantıları flanşlıdır ve kolaylıkla bakımı yapılabilir.
  • Sistem manüel ve devamlı çalışmalara uygundur. Ayrıca üretimimiz dâhilinde bulunan duvar tipi yaş boya kabinleri kullanma alanından tasarruf sağlar.

Kabinde seyrek kanatlı radyal tipte fan kullanılmaktadır. Periyodik bakımlara uygun olarak fan rotoru sökülebilir tiptedir. Yaş boya kabini yan duvarları, dış yüzeyi toz boyalı 1,5mm galvanizli sacdan; su haznesi ise 2mm sızdırmaz kaynaklı galvanizli sacdan imal edilmiştir. Kabin içerisinde ızgara mevcuttur. Yan duvar bağlantıları cıvatalı olup gerektiğinde kolaylıkla sökülebilir. Kabin yanlarında ve arkasında temizleme kapakları bulunmaktadır.

Translate »