Distribütörler

Merkezimiz ve bayilik ağımızın satış sorumluları, 7 bölge müdürlüğüne bağlı Standox – Dupont pazarlama sorumluları ve ara satıcılar ile yurt içi pazarlama çalışmalarının tüm bilgileri, yurt içi satış departmanına bildirir.

Üstte belirtilen organizasyon ile Türkiye’nin 7 bölgesinde, broşür ve pazarlamayı destekleyen diğer basılı ürünlerle, periyodik olarak bilinen Boya Kabini alıcıları ziyaret edilir. Bu sırada tespit edilen yeni alıcıların bilgileri de merkez bilgi bankasına aktarılır. Özel ölçü ve dizayn gerektiren Boyahane Tesisleri için, Proje Departmanı ile paralel çalışılır.

Tüm organizasyon tarafından verilen teklifler, merkezdeki ilgili departman tarafından günlük ve haftalık olarak değerlendirilir. Sözleşme aşamasına gelen temaslar, müşterinin merkezimizi ziyareti veya satış sorumlularımızın müşteri merkezine yaptıkları ziyaret ile sonlanır. Sözleşme anında dijital ortamda imalat planlaması ekranı üzerinden teslim tarihi belirlenerek, müşteriye teslim tarihine karar verilir. Karşılıklı imzalanan sözleşme metninin dijital ortamda yurt içi satış departmanına bildirilip, satışla ilgili müşteri ödeme evraklarının muhasebe departmanına ulaşmasını takiben imalat süreci başlamış olur. Organizasyondaki tüm satıcıların katıldığı, aylık satış değerlendirmesi toplantıları yapılır. Bu toplantılarda satış politikaları, Boya Kabini almaya sıcak bakan müşterilerin durumu, verilen tekliflerin takibi, sözleşmesi imzalanan işlerin durumu ve diğer üreticilerle ilgili sahada karşılaştıklarımız değerlendirilir.

Yurt Dışı Satış Organizasyonu

Hedeflediğimiz ülkeler bazında, sektörümüzle ilgili olan firmalara, şirketimizi ve ürünlerimizi tanıtan mailler gönderilir. Daha fazla bilgi ve fiyat teklifi talepleri karşılanır. Web sayfamızı çağdaş ve  hedef kitlemizin anlayabileceği dillerde hazırlıyor, sürekli yeniliyoruz. Sektörümüzle ilgili yurt dışı fuarlarına katılıp ürünümüzü tanıtıyoruz ve tüm bu çalışmalarla distribütör ağımızın gelişip çoğalmasını hedefliyoruz. İnternet ortamında B2B sitelere ürünümüzle ilgili tanıtımlar verip ülkeler bazında basın ve yayın aracılığıyla tanıtımımıza destek veriyoruz. Pazar payımızı yükseltmeyi hedeflediğimiz ülkeler bazında kendi ülkesinde ortak yatırım yapabileceğimiz firmalarla temasımızı sürdürüyoruz.

ALMANYA : K.U.B. AUTOLACKİEREREİ

AZERBAYCAN : CAVAD . MMC

BOSNA HERSEK : REMEX D.O.O BOSNA HERSEK TUZLA

GÜNEY AFRİKA : DLA INVESTMENTS SA PTY LTD

GÜRCİSTAN : CAUCASUS AUTO LTD

IRAK : BİLAL ABDUALSATAR SALİH

KKTC : TAYF İTHALAT İHRACAT ŞİRKETİ LTD.

LÜBNAN : K.A.P. SARL

ÜRDÜN : ADVANCED EST FOR PAINTS TECHNOLOGY (RAED MOHAMMAD SALEEM )