Kimyasal Temizlik Hatları

KİMYASAL TEMİZLİK HATLARI

Yüzey Temizlik Hatlarının amacı, kaliteli bir boya işleminin gerçekleşmesi için uygun yüzey sağlamak ve parça yüzeyini yağ, pas vb. boya yapışmasını engelleyen maddeden arındırarak boya için uygun bir yüzey kalitesi oluşturmaktır.

Yüzey Temizlik Hatlarını, tarafımızdan müşterilerimizin ihtiyacı ve isteği doğrultusunda, sistemin yerleşimine ve en uygun iş akşına göre projelendirerek kurulur.

Sistem seçimi parçanın şekli, kullanılacağı alan ve korozyon direncine göre yapılır. Sistemler en verimli ısıtma, buhar alma ve plc kontrol ekipmanlarıyla donatılmıştır. Bu sistemler, yağ alma, durulama, demineralize durulama, demir ve çinko fosfat kaplama ve kataforez banyolarıdır.

Sistemler genel olarak üç kategoriye ayrılır:

 

       I.            SPREY TEMİZLİK HATTI

 

Spreyle temizlik yönteminde kimyasal, parça üzerine belirli bir basınçla uygulanır. Bu sistem sayesinde bir konveyör hattının üzerinde sürekli ve el değmeden üretim yapılabilir ve son derece olumlu sonuçlar alınır.
Sistemin sprey nozülleri, ısı eşanjörleri, dozajlama pompaları ve buhar alma sistemleri gibi parçaları vardır.

 

 

    II.            DALDIRMA TEMİZLİK HATTI

 

Boya öncesi yüzey hazırlığı, boyama sürecinin ilk adımıdır.
Daldırma sistemi, robot veya kreyn kontrollü olarak üretilebilir.
Sistemler en verimli ısıtma, buhar alma ve plc kontrol ekipmanlarıyla donatılmıştır.
Parçanın şekli, kullanılacağı alan ve korozyon direncine göre sistem seçimi yapılmalıdır.

 

 III.            BANT KONVEYÖRLÜ TEMİZLİK HATTI

 

Firmamız yüksek adetli malzemelerin yıkanması için kimyasal temizleme sistemleri üretmektedir. Kimyasal Temizleme Sistemleri, müşteri ihtiyaçlarına göre değişen üniteler içerebilmektedir. Temizlenecek parçaların üniteler arası geçişleri konveyör bant sistemiyle sağlanmaktadır. Birçok uygulamada bant sabit düz bir hat üzerinde hareket eder. Hareketli bandın hızı dijital kumanda ile ayarlanabilmektedir.