Mobilya Yaş Boya Kurutma Fırını

MOBİLYA YAŞ BOYA KURUTMA FIRINI

STORM Yaş Boya Kurutma Fırınları, iş parçasının bir askı veya manüel olarak fırın içerisine yüklenmesi prensibi ile çalışmaktadır. Pişirme ve kurutma fırınları sandviç paneller halinde şasi üzerine kurularak demonte halde üretilmektedir. Kurutma fırını panelleri standart olarak 50 mm camyünü veya poliüretan yalıtım malzemesi ile tecrit edilmektedir. Kurutma fırınında hava sirkülâsyonu fırının yan kısmına veya üst kısmına yerleştirilen hücreli fan sayesinde homojen olarak sağlanmaktadır.

  • Yaş Boya Kurutma Fırınları kapalı devre çalışmaktadır. Fırın üst kısmına yerleştirilen egzoz fanları sayesinde fırın içerisinde oluşan solvent buharı belli aralıklarla dışarı atılmaktadır. Bu sayede yangın riski giderilmektedir.
  • Fırının üst kısmına yerleştirilen EU5 filtreler sayesinde dış ortamdan parça üzerine gelebilecek tozlar %98 oranında tutulmakta bu sayede yüzey kalitesi maksimum düzeyde korunmaktadır.
  • Fırınlarda kullanılan kapılar sürgülü tiptir. Sızdırmazlık sağlanmıştır.

Hava ayarı fırının karşı duvarında bulunan ayarlanabilir menfezler vasıtası ile yapılır. Isı kontrolü fırın içerisinde yerleştirilen dijital kumanda panosu ile yapılmaktadır. Yaş Boya Kurutma Fırınları istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak durmaktadır. Pişirme ısısı kumanda panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile ayarlanabilir. Fırın ölçüleri boyanacak parça ölçülerine göre üretilmektedir.