Pozitif Basınçlı Yaş Boya Kabinleri

POZİTİF BASINÇLI YAŞ BOYA KABİNLERİ

STORM Pozitif Basınçlı Yaş Boya Kabinleri, tüm mevsim şartlarında boya atılması için tasarlanmıştır.
Elektrostatik toz boya, yaş boya, raspa, astar boya gibi çevreyi yoğun olarak kirleten ve insan sağlığı için son derece zararlı olan maddelerin filtre edilerek dışa atılması gerekmektedir. Pozitif basınçlı yaş boya atım kabinleri, poliüretan panel veya sandviç panellerden üretilir. Sistem üzerinde bulunan hücreli fan sayesinde dış ortamdan alınan hava, istenilen derecede ve nem oranında şartlandırılarak 1,2 atmosfer basıncında kabin içerisine yönlendirilir. Pozitif basınçlı kabin içerisinde oluşturulan artı basınç sayesinde dış ortamdan gelecek istenmeyen tozların girişi engellenir. Kabin içerisinde istenilen bağıl nem oranı manüel ya da otomatik olarak ayarlanır. Kabinin üst kısmına monte edilen EU5 filtreler kartuş halinde imal edilmektedir.

  • Filtrelerin yan kısmında bulunan soketler sayesinde kolaylıkla sökülüp temizlenmektedir.
  • Pozitif basınçlı kabinler demonte olarak imal edilmektedir. Oda ölçüleri boyanacak parça ölçülerine göre tasarlanmaktadır.
  • Kullanılan kapılar sürgülü tiptir. Sızdırmazlık sağlanmıştır.
  • Odada acil çıkış kapıları mevcuttur. Pozitif basınçlı yaş boya kabinleri de sızdırmaz ve kabinlerde özel üretim camlar kullanılmaktadır.
  • Standart ve özel kabin üretimi yapılmaktadır.